Z czego są rozstępy?

Skąd się biorą rozstępy to częste pytanie, na które większość z nas chce znać odpowiedź. Niestety nie wszystkie odpowiedzi, jakie znajdziemy, będą satysfakcjonujące. Niektórzy z nas spróbują prawie wszystkiego, aby pozbyć się tych śladów. Jednak inni przyjrzą się tym znakom i zdecydują się coś z nimi zrobić.

Kiedy szukasz odpowiedzi, jednym ze sposobów na poznanie prawdy jest wypróbowanie kremu, który pomoże zmniejszyć widoczność rozstępów. Istnieją różne kremy, a niektóre są lepsze od innych. W rzeczywistości może się okazać, że masz bardzo niewiele opcji, jeśli chodzi o wybór kremów. Oto spojrzenie na działanie niektórych z tych produktów.

Na początek przyjrzyjmy się, co jest używane w większości kremów na rozstępy. Olej jest zwykle głównym składnikiem kremu, który pomaga rzadziej tworzyć te ślady. Oznacza to, że szybciej znikną. Inne składniki mogą być również zawarte w kremach, aby zapewnić im więcej korzyści. Musisz dokładnie sprawdzić składniki, aby dowiedzieć się, czy pomogą, skąd biorą się rozstępy.

Większość recenzowanych kremów powie Ci, że aktywne składniki, takie jak witamina E, kwas alfa-liponowy i witamina A, są skuteczne. To także składniki, które znajdą się w formułach przeznaczonych dla starszych kobiet, które rozwinęły te ślady. Te składniki można nawet znaleźć w połączeniu z innym związkiem, aby uzyskać lepsze wyniki. Wybrana formuła powinna zawierać odpowiednią kombinację składników dla rozwoju lub pogorszenia tych śladów. Będzie to zależeć od tego, jak poważne są uszkodzenia i jak głęboko znajdują się w Twojej skórze.

Następnym krokiem, który powinieneś podjąć, jest poszukiwanie kremu, który zawiera składniki, które pomogą leczyć skórę i zapobiegać powstawaniu nowych śladów. Istnieje kilka kremów, które twierdzą, że to robią. Należy je stosować tylko z najlepszym kremem na rozstępy. Wiele firm produkujących takie kremy to te same, które je opracują. Dobrym pomysłem byłoby całkowite unikanie tych produktów.

Inne pytanie, które możesz sobie zadać, to „Co mogę z tym zrobić, jeśli moje znaki już tam są?” Większość lekarzy zaleca zmiany w diecie, które zmniejszają pojawianie się tych rozstępów, ale niektórzy nadal twierdzą, że sama dieta nie może powstrzymać rozwoju rozstępów. Dzieje się tak, ponieważ skóra jest żywą, oddychającą częścią ciała. Aby blizny zagoiły się prawidłowo i nie pojawiły się nowe ślady, będziesz musiał nakładać kremy na rozstępy.

Niektóre kremy na rynku działają wzmacniająco i nawilżająco na skórę. Inne działają poprzez zmniejszenie nadmiernej produkcji oleju poprzez rozkład substancji tłuszczowych w skórze. Jeszcze inne podobno stymulują naturalne procesy wzrostu w skórze. Bez względu na to, jaki krem wybierzesz na te ślady, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że powinnaś zacząć od nakładania niewielkich ilości, aby zobaczyć, jak reaguje na nie Twoja skóra.

Te znaki nie są czymś, co należy ignorować. Wiele osób po prostu myśli, że są częścią ich życia i po prostu idą dalej i żyją bez żadnych obaw. Faktem jest, że mogą być przyczyną samoświadomości, a nawet depresji. Jeśli masz rozstępy z okresu dojrzewania lub po prostu chcesz je usunąć, ponieważ jesteś skrępowany, powinieneś zacząć rozważać powyższe opcje i zadać sobie pytanie, jak najlepiej odpowiedzieć na pytanie „Z czego są rozstępy?” Nigdy nie wiadomo, Twoja odpowiedź może okazać się jedną z lepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjąłeś dla swojej skóry!

Skomentuj