Trądzik pleców – co zrobić, aby go zwalczyć

Chociaż pryszcze na plecach mogą być kłopotliwe, jest też kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby je zwalczyć. Przede wszystkim staraj się unikać nadmiernego używania mydła i balsamów. Myjki i luffy z długimi uchwytami mogą pogorszyć trądzik, więc wybierz środek czyszczący, który się nie zmywa. Dodatkowo można kupić płyn oczyszczający, który zawiera gęstszą formułę i nie podrażnia skóry.

Powinieneś również uprać swoje ubrania. Szczególnie w okresie letnim po treningu należy wziąć prysznic, ponieważ pot zatrzymuje bakterie. Możesz również użyć mydła antybakteryjnego, ale unikaj szorowania lub wyciskania pryszczy, ponieważ spowoduje to tylko więcej podrażnień i blizn. Ponadto nigdy nie należy nakładać kremu Swederm Big Brush Duży pędzel z włosa TAKLON do pudru brązującego bezpośrednio na pryszcz. Kremy i balsamy, których używasz, powinny być specjalnie opracowane na trądzik pleców.

Wreszcie, jeśli nie widzisz wyników leczenia bez recepty, możesz odwiedzić dermatologa. Często najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z dermatologiem, ale może to być czasochłonne i kosztowne. Możesz również mieć tendencję do poważniejszego trądziku na plecach niż na twarzy. W cięższych przypadkach będziesz potrzebować recepty od dermatologa.

Na szczęście trądzik na plecach można łatwo wyleczyć. Niektóre formy trądziku na plecach są łatwe do wyleczenia, podczas gdy inne mogą powodować bolesne blizny. W ciężkich przypadkach może być konieczna konsultacja z dermatologiem. Te zabiegi są często skuteczne, ale musisz być ostrożny i dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze. Być może będziesz musiał przejść kilka różnych procedur. Jeśli masz powikłany lub przewlekły trądzik pleców, powinieneś udać się do dermatologa i zastosować leki miejscowe.

Chociaż możliwe jest leczenie łagodnych i umiarkowanych przypadków trądziku pleców w domu, należy skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania bardziej zaawansowanego leczenia. Pomimo częstości występowania trądzik pleców może dotknąć każdego. Jeśli jesteś mężczyzną, często cierpisz na tę chorobę. Dermatolog zaleci Ci odpowiednią kurację. Zabieg ten nie tylko wyleczy Twój trądzik, ale również ochroni Twoją skórę. Po wyleczeniu trądziku pleców możesz przejść do bardziej złożonych metod leczenia trądziku.

Chociaż głównym celem leczenia trądziku pleców jest zapobieganie, istnieje kilka fizycznych powikłań. Najczęstsze to blizny i zmiany koloru. Osoby cierpiące na trądzik pleców powinny natychmiast skonsultować się ze swoim dermatologiem. Mogą pomóc w ustaleniu najlepszych metod leczenia dla ich unikalnych potrzeb. Ponadto istnieją zabiegi, które mogą zapobiegać powstawaniu blizn na plecach, ale mogą być drogie. Jeśli masz trądzik na plecach, zawsze skonsultuj się z dermatologiem.

Należy unikać noszenia obcisłych ubrań lub jakichkolwiek przedmiotów ocierających się o skórę. Powinieneś także nosić luźne ubranie, które jest wygodniejsze i pozwala ciału oddychać. Możesz nałożyć delikatny środek myjący i użyć go do oczyszczenia skóry. Następnie możesz użyć kremu nawilżającego zawierającego kwas salicylowy. Poza tym należy również unikać stosowania środków ściągających lub jakichkolwiek innych produktów, które zawierają środki ściągające.

Jeśli masz trądzik na plecach, powinieneś zmienić ubranie i nosić czyste. Należy również unikać szorowania skóry, ponieważ może to ją podrażnić. Oprócz unikania szorowania, powinieneś również upewnić się, że dokładnie wyprałeś ubrania po treningu. Możesz nawet użyć chusteczek do czyszczenia, aby wytrzeć plecy, jeśli bardzo się pocisz. Oprócz regularnego prania ubrań, upewnij się, że są wykonane z materiałów, które przepuszczają powietrze i nie smarują pleców olejem.

Skomentuj