Trychologia – wypadanie włosów i ich zapobieganie

Trychologia to nowa dziedzina dermatologii zajmująca się włosami, paznokciami i skórą. Włosy dzielą się na trzy kategorie, czyli włosy, skórę głowy i brwi. Skóra głowy to po prostu włosy z tyłu głowy, korona. Brwi to widoczne włoski po bokach, tuż nad oczami. Każdy włos rosnący pomiędzy tymi obszarami jest znany jako „czoło”. Włosy na twarzy nazywane są twarzą lub obszarem dłoni.

Gdybyśmy wysuszyli cały zarost, nadal mielibyśmy skórę głowy. Tak więc Trichology interesuje się włosami, ich stanem, ich samopoczuciem i potrzebami. Włosy potrzebują witamin, białka, minerałów i oleju. Na te obszary należy miejscowo nakładać krem, aby je odżywić i nawilżyć. krem Guam Peeling regenerujący Algascrub balance 420g może również zawierać łagodne chemikalia, które tymczasowo usuwają brud, oleje i zanieczyszczenia. Jeśli krem Guam Peeling regenerujący Algascrub balance 420g nie zawiera chemii, to nie jest trychologia.

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje trychologii. Jeden rodzaj wykonywany jest za pomocą instrumentu zwanego trymerem. Drugi odbywa się za pomocą laserów. Trymer służy do przycinania włosów na skórze głowy.

W zabiegu laserowym włosy są całkowicie zniszczone. Pozostają tylko korzenie, więc nowe włosy nie mogą rosnąć. Ale ten proces może zająć tygodnie lub miesiące. Czasami włosy odrastają. Może się to zdarzyć po zabiegach kremem.

Niektóre kremy nakłada się na twarz przed pierwszym zastosowaniem lasera lub trymera. Szczególnie dobry do tego celu jest krem zawierający witaminę B-12 i cynk. Odżywia skórę i leżące pod nią komórki. Cynk pomaga w gojeniu i redukcji blizn. Krem do twarzy zawiera również środki nawilżające i filtry przeciwsłoneczne.

Niektóre kremy są używane do więcej niż jednego celu. Jeden z nich służy do odmłodzenia skóry. Produkt zawiera śladowe ilości peptydów, które promują produkcję kolagenu. Kolagen sprawia, że skóra wygląda na jędrną. Istnieje kilka kremów, które łączą kwasy alfa-hydroksylowe (AHA) z kolagenem w celu uzyskania jędrniejszej i młodziej wyglądającej skóry.

Techniki trychologa mogą obejmować oglądanie włosów. Mogą zbadać skórę głowy i sprawdzić, czy mieszki włosowe są zdrowe. Jeśli mieszki włosowe są martwe, będą wiedzieć. Po obejrzeniu włosów mogą usunąć kawałki skóry głowy i zbadać pod nią skórę.

Trychologia to rozwijająca się dziedzina. American Trichology Association twierdzi, że istnieje ponad 225 różnych rodzajów trychologii. Najnowsze metody są dokładniejsze niż starsze metody. Niektórzy ludzie, którzy nigdy nie mieli wykonanej analizy włosów, chcą ją zrobić. Inni chcą to zrobić z powodu problemów, które widzieli na twarzy lub we włosach.

Trychologia może pomóc w ustaleniu, czy masz podstawową przyczynę łysienia lub przerzedzania włosów. Może się okazać, że analiza włosów powie Ci, jaki jest Twój podstawowy problem. Twój trycholog pomoże również dowiedzieć się, jakie środki zaradcze są dostępne. Na przykład, jeśli tracisz włosy z powodu chemioterapii, Twój trycholog może zalecić Ci lek, który pomoże Ci zatrzymać wypadanie włosów. Jeśli tracisz włosy z powodu choroby, takiej jak cukrzyca, Twój trycholog może znaleźć naturalny sposób leczenia, który pomoże Ci przywrócić włosy. Trychologia może również pomóc w innych stanach, w tym chorobie Leśniowskiego-Crohna, łuszczycy, menopauzie, zaburzeniach tarczycy i autyzmie.

Przekonasz się, że Twój trycholog jest kompetentny i pomocny. Prawdopodobnie od wielu lat jest zawodowcem. Ważne jest, aby wcześnie zbudować zaufanie, a tricholog ci w tym pomoże. Zaufanie jest ważne podczas pracy z profesjonalistą, takim jak trycholog.

Możesz dowiedzieć się więcej o trychologii z książek lub z Internetu. W Internecie można zapoznać się z analizą włosów, technikami stosowanymi przez profesjonalistów oraz charakterystyką włosów sklasyfikowanych jako trichofity. Możesz również dowiedzieć się o chorobach skóry głowy i dowiedzieć się, jak może Ci pomóc trycholog. Będziesz chciał pracować z kimś, kto ma doświadczenie w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów z włosami, nie tylko trichofitowych.

Zanim podejmiesz decyzję, którego eksperta od trychologii użyć, upewnij się, że spotkasz się z kilkoma. Dowiedz się o technikach, których używają, kosztach i czy są certyfikowane. Takie postępowanie powinno zapewnić, że znajdziesz dla siebie najlepszego trychologa.

Skomentuj