Sekret pozbycia się cellulitu

Cellulite Cupping to praktyka oparta na zasadzie stosowania ciepła w celu leczenia złogów cellulitu znajdujących się na udach i pośladkach. Uważa się, że wytwarzane ciepło stymuluje krążenie krwi, co skutkuje zwiększonym dopływem krwi do dotkniętych obszarów. Ten zwiększony dopływ krwi pomaga usunąć toksyny i złogi tłuszczu, jednocześnie wspierając zdrowe krążenie płynów limfatycznych. Inne korzyści to zmniejszenie obrzęków i cellulitu na udach i innych częściach ciała.

Dłonie i ramiona z cellulitem stały się popularną metodą usuwania cellulitu, odkąd technika ta została ujawniona ponad cztery dekady temu. Techniki bańki cellulitu istnieją od lat, ale dopiero w ostatniej dekadzie zostały włączone do głównego nurtu medycyny. Jak dowodzą egipska dokumentacja medyczna datowana na 1500 rok p.n.e., starożytne zasady stojące za cellulitem były dobrze znane praktykującym z tamtej epoki.

Zasada działania bańki antycellulitowej jest prosta: rozgrzane obszary cellulitu są leczone rozgrzanymi płatkami kosmetycznymi, które są umieszczane bezpośrednio na skórze. Proces powtarza się ponownie, aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów. W większości przypadków obszar leczenia będzie znieczulony. Jednak niektóre przypadki mogą wymagać energicznego masażu, ponieważ cellulit może uszkodzić skórę.

Należy pamiętać, że tego rodzaju terapia nie jest zalecana jako trwałe rozwiązanie redukcji cellulitu. Jednak wciąż jest wielu, którzy uważają ją za skuteczną i bezpieczną formę redukcji cellulitu. Według niektórych ekspertów bańki cellulitu mogą pomóc w zwiększeniu przepływu krwi do powierzchni skóry, co sprzyja regeneracji i odmłodzeniu komórek.

Istnieją dwa rodzaje bańki na cellulit. Jeden wykorzystuje ciepło z prądu elektrycznego, a drugi olejek do masażu. Jeśli zdecydujesz się na terapię cieplną, będziesz musiał zakupić lasery elektryczne lub zlecić to certyfikowanemu terapeucie lub spa. W przypadku olejku do masażu możesz wybrać krem na zimno, krem na ciepło, a nawet żel.

W przypadku leczenia ciepłem pacjent zostanie umieszczony w fotelu rozkładanym. Terapeuta zastosuje następnie różne ilości ciepła do różnych części ciała pacjenta. Jednak ważne jest, aby używać tylko niewielkiej ilości olejku do masażu na dotkniętych obszarach, ponieważ zbyt duża ilość pozbędzie się tylko naturalnych olejków i pogorszy stan. Po kilku sesjach bańki skóra stanie się mniej jędrna, a wgłębienie zacznie zanikać. Należy jednak pamiętać, że całkowite pozbycie się nadmiaru tłuszczu pod skórą zajmie kilka miesięcy.

Masaż bańkami może również pomóc w pozbyciu się cellulitu, jeśli połączysz go ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami. Ćwiczenia nie tylko poprawiają krążenie, ale mogą również stymulować przepływ limfatyczny, który odprowadza produkty przemiany materii z organizmu. Innym sposobem na pobudzenie krążenia jest wykonywanie ćwiczeń, takich jak aerobik. Te proste ćwiczenia mogą zwiększyć przepływ krwi do wszystkich części ciała, w tym do obszarów podatnych na cellulit. Oprócz poprawy ogólnego stanu skóry, regularne ćwiczenia mogą również zapobiegać tworzeniu się cellulitu, wzmacniając i ujędrniając mięśnie i tkanki naszego ciała.

Jeśli szukasz tańszej alternatywy dla bańki, zawsze możesz zdecydować się na kremy do masażu. Ten rodzaj kremu jest tańszy niż profesjonalna sesja i nie musisz spędzać godzin w saunie. Większość z tych kremów zawiera składniki, które mogą poprawić krążenie. Możesz po prostu wmasować krem w skórę dwa razy dziennie lub użyć go w połączeniu ze zwykłym zabiegiem oczyszczającym.

Skomentuj