Jak pozbyć się cellulitu bez szkody dla ciała?

Kto dostaje cellulit? Każda kobieta zna pomarańczową skórkę z dołeczkami, która wygląda jak skóra po letnim spalaniu tłuszczu. cellulit jest spowodowany ściskaniem lub rozciąganiem tkanek łącznych i komórek tłuszczowych w skórze właściwej. Dzieje się tak, gdy ciało poddawane jest intensywnym i długim okresom siedzenia lub stania. Wiele kremów twierdzi, że usuwa cellulit, ale najlepszy dla Ciebie zależy od tego, jak zły jest stan.

Kto dostaje cellulit na udach? Osoby o cienkich nogach mogą mieć na nogach guzki przypominające twarożek. Mogą to być wewnętrzne uda, pośladki, a nawet brzuch. Aby się ich pozbyć, kremy twierdzą, że zawierają silne składniki, które pobudzają wzrost komórek. Pomagają również, aby skóra wyglądała ogólnie na gładszą, dzięki czemu wydaje się mniej wyboista i nierówna.

Kobiety ze słabym krążeniem są również podatne na cellulit. Dzieje się tak, ponieważ tłuszcz pod skórą zostaje uwięziony, co utrudnia przepływ krwi do tego obszaru. W rezultacie skóra staje się pofałdowana, a nawet postrzępiona. Dobry krem na cellulit może wygładzić te nierówności, przywracając przepływ krwi do obszarów podatnych na cellulit.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety rozwijają cellulit wraz z wiekiem. Spadek kolagenu i elastyczności powoduje twardnienie tłuszczu znajdującego się pod powierzchnią skóry. Oznacza to, że obszar ten rozwija modzele lub drobne pęknięcia, które następnie stają się podatne na wgłębienia. Ponieważ u mężczyzn i kobiet cellulit rozwija się mniej więcej w tym samym tempie, bardzo często spotyka się zarówno mężczyzn, jak i kobiety z cellulitem. Ponieważ jednak przyczyna cellulitu jest inna, każda osoba potrzebuje innego rodzaju leczenia.

Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu są ćwiczenia. Dobry program ćwiczeń pozwoli pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu, a także wzmocnić tkankę łączną. Tkanka łączna jest tym, co spaja skórę, więc kiedy staje się słaba, cały cellulit staje się wrażliwy. Regularne ćwiczenia nie tylko pomogą Ci schudnąć, ale także utrzymają mocną tkankę łączną.

Kolejnym świetnym zabiegiem na cellulit jest szczotkowanie na sucho. Szczotkowanie na sucho odbywa się za pomocą specjalnych suchych szczotek, które usuwają komórki skóry z leżących poniżej warstw skóry. Usuwa niechciane toksyny i poprawia krążenie. Jeśli masz już regularne szczotkowanie na sucho, zdecydowanie zalecamy dodanie dodatkowej sesji szczotkowania na sucho do swojego tygodniowego harmonogramu. Możesz zrobić to sam w domu lub zlecić to swojemu salonowi kosmetycznemu.

Liposukcja to również kolejna opcja, jeśli chodzi o leczenie cellulitu. Kiedy pacjent przechodzi liposukcję, nadmiar komórek tłuszczowych jest usuwany z jego organizmu. Ale ta procedura usuwa również tkanki łączne wraz z komórkami tłuszczowymi. Tkanka łączna pomaga skórze zachować swój kształt, więc po usunięciu tej tkanki skóra wygląda na obwisłą. Jednak chociaż usuwa tłuszcz i tkankę łączną, nie poprawia ogólnego krążenia.

Ćwiczenia i dobra dieta z pewnością świetnie poprawiają krążenie. Nie są jednak odpowiedzią na pytanie, jak zdobyć cellulit. Aby trwale pozbyć się cellulitu, należy zająć się pierwotną przyczyną. Aby dowiedzieć się, co jest przyczyną, należy zapoznać się ze sprawdzonym programem, który pokazuje, jak zredukować cellulit w organizmie poprzez połączenie diety i ćwiczeń. Żaden inny produkt lub metoda nie pokaże Ci, jak trwale pozbyć się cellulitu bez szkodliwych skutków ubocznych, takich jak zaskórniki, blizny i złogi cellulitu.

Skomentuj