Ile istnieje etapów cellulitu? – Odkryć

Ile jest etapów cellulitu? To pytanie od dawna krąży wśród kobiet. Odpowiedź na to pytanie będzie w dużej mierze zależeć od tego, jak dana osoba definiuje cellulit. Jednak prawda jest taka, że istnieje kilka różnych etapów cellulitu.

Wszystkie etapy cellulitu są w zasadzie powolną, naturalną ewolucją czystego łysienia. Trudno jednak określić, ile faktycznie jest etapów cellulitu, ponieważ obecnie nie ma między nimi określonej granicy. Większość ekspertów powiedziałaby, że w sumie są cztery etapy. Jednak dermatolodzy i inni lekarze zajmujący się cellulitem są ogólnie podzieleni na 4 główne kategorie cellulitu. To są:

Pierwszy etap cellulitu to w zasadzie zmiana tekstury lub wiotkość skóry. Cellulity powstają, gdy komórki tłuszczowe pod skórą zaczynają nadprodukować. Gdy tak się dzieje, organizm musi zacząć zajmować więcej miejsca na nadmiar komórek tłuszczowych. W końcu skóra stałaby się bardziej napięta, co pogorszyłoby wygląd cellulitu.

Na tym etapie możesz doświadczyć nagłego wybrzuszenia w środku brzucha lub czegoś podobnego. Dodatkowe tłuszcze mogą być bardzo szkodliwe dla organizmu, co może później prowadzić do różnych komplikacji medycznych. Może to również prowadzić do gromadzenia się toksyn w organizmie, takich jak plamy wątrobowe, a nawet tworzenie się kamieni żółciowych. W najgorszych przypadkach może to również prowadzić do rozwoju dużych, trwałych blizn na skórze. To powinno wystarczyć, aby każdego odstraszyć!

Drugim etapem tego, ile etapów istnieje cellulit, jest wzrost masy tkanki tłuszczowej. Może to powodować wiele wgłębień i nierówną teksturę skóry. Z biegiem czasu organizm nie może już wydajnie przetwarzać tłuszczów, co prowadzi do gromadzenia się toksyn i jeszcze bardziej zniekształconej skóry. Jest to również uważane za najgorszy etap cellulitu, na jaki może cierpieć dana osoba.

Podczas trzeciego etapu cellulitu dołeczki zaczną gęstnieć. Skóra wydawałaby się grubsza i starsza, a zdolność organizmu do przetwarzania tłuszczu byłaby znacznie zmniejszona. To z kolei wywołałoby wzrost produkcji insuliny, prowadząc do rozwoju kamieni nerkowych lub zapalenia stawów. Następnie cellulit rozprzestrzeniałby się powoli po całym ciele, wpływając jednocześnie na kolana, biodra, uda, szyję, dłonie, stopy, narządy kończyn dolnych, a nawet twarz i dłonie.

Istnieje kilka metod leczenia cellulitu, które pozwalają pozbyć się tych etapów, w zależności od ciężkości stanu. Najczęstszą formą leczenia jest usuwanie cellulitu poprzez liposukcję. Ale ponieważ ta inwazyjna metoda wymaga dużych nacięć, nie jest zalecana dla kobiet, które mają mniejsze piersi. Istnieją również metody nieinwazyjne, które można wykorzystać w usuwaniu cellulitu. Należą do nich akupunktura, laseroterapia, naturalne roztwory cellulitu, kremy, balsamy i masaże.

Chociaż istnieje już kilka stadiów celuloidowych, eksperci uważają, że mogą jeszcze istnieć inne stadia czekające na odkrycie. Powiedzieli również, że nadal nie da się całkowicie usunąć cellulitu u osób, które były leczone jedynie chirurgią celuloidową. Najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy mają niewiele lub nie mają wcale celuloidów, nadal jest zapobieganie powstawaniu cellulitu poprzez zdrową dietę i regularne ćwiczenia.

Jeśli jesteś jednym z milionów osób cierpiących na cellulit, powinieneś wiedzieć, że każda osoba ma trzy etapy celuloidu. Pierwszy etap ma miejsce, gdy skóra jest pofałdowana lub luźna. Na tym etapie nadal możesz pozbyć się cellulitu, ale proces ten potrwa dłużej. W drugim etapie skóra staje się twardsza, a celuloidy stają się bardziej widoczne. Jest to najtrudniejszy etap do leczenia, ponieważ skóra ulega pogorszeniu i powiększa się, co utrudnia przebicie się.

Trzeci i ostatni etap byłby wtedy, gdy skóra staje się bardzo luźna i wygląda na to, że jest ściągana przez korzenie. W tym momencie trudno cokolwiek zrobić, ponieważ celuloid jest teraz za duży i nie można go dalej przepychać. Istnieją teraz duże kieszenie zawierające celuloid. A ponieważ jest to najgorszy etap, istnieją obecnie zabiegi, które mogą pomóc w pozbyciu się celuloidu. Jednak nie ma gwarancji, że nadal możesz uniknąć operacji, ponieważ szanse na blizny rosną wraz z każdym postępem technologicznym. Dlatego ważne jest, abyś wiedział, jak duże są Twoje szanse i co możesz zrobić, jeśli masz pecha, aby je zdobyć.

Chociaż ludzie myślą, że liczba etapów cellulitu nie ma znaczenia, to naprawdę wpływa na Twoje życie. Możliwe jest przejście przez różne etapy naraz bez wiedzy nikogo. Na przykład, jeśli przejdziesz przez drugi lub trzeci etap w ciągu sześciu miesięcy, twoi przyjaciele mogą zacząć się zastanawiać, co robiłeś ze swoim ciałem. Może nawet zamienić ich w ofiary i poprosić o pomoc w wyleczeniu celuloidów. Upewnij się więc, że wiesz, jak rozwijają się celuloidy, abyś nie wiedział już, jak możesz im zapobiegać lub jak się ich pozbyć.

Skomentuj