Jak cellulit zniknie po utracie wagi?

Jeśli zapytasz kobietę, która padła ofiarą cellulitu, co myśli o tym, jak pozbyć się cellulitu, prawie na pewno myśli, że najlepszy krem na rynku sprawi, że zniknie. Krem na cellulit jest preparatem miejscowym stosowanym w leczeniu skóry, w której występuje cellulit – nogi i uda. Nie jest to opcja na odchudzanie, w której można wziąć udział w pojedynkę (chociaż wiele osób próbowało i schudło właśnie w ten sposób!), ani nie jest to opcja masażu ciała, metody terapeutycznej, która może pomóc w zwalczaniu cellulitu łatwiejsze w zarządzaniu. Sam krem nic nie robi.

Krem stosuje się w połączeniu z niskokaloryczną, niskotłuszczową dietą. Chodzi o to, że cellulit będzie mniej widoczny, ponieważ ciało będzie używało energii, aby spróbować go usunąć. Diety niskotłuszczowe są popularne, ponieważ promują stan sprawności metabolicznej – chodzi o to, że jeśli spalasz mniej kalorii, nie przytyjesz, a jeśli przytyjesz, łatwiej ją schudniesz. Badanie porównujące dwie bardzo podobne diety niskotłuszczowe wykazało, że nie było absolutnie żadnej różnicy między tym, ile czasu zajęło kobietom schudnięcie, a zasięgiem cellulitu – nawet po zakończeniu diety, kiedy cellulit stał się wyraźniej widoczny.

Odpowiadając na pytanie – czy cellulit zniknie po odchudzaniu? – musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy: swoje ciało i krem. Twoje ciało jest już prawdopodobnie zwiotczałe i podatne na cellulit, a krem sprawi, że będzie trochę mniej widoczne. Ale faktem jest, że masz cellulit, a krem to tylko kolejny sposób na ujawnienie się cellulitu. Nawet jeśli twój cellulit jest bardzo subtelny lub ogranicza się do stosunkowo małego obszaru, takiego jak udo, nadal masz cellulit. Więc chociaż Twój cellulit może stopniowo się poprawiać, nie zniknie z dnia na dzień.

Możesz jednak ulec pokusie, by pomyśleć, że wtedy stracona jest wszelka nadzieja. Bez dodatkowych komórek tłuszczowych, za którymi można by się ukryć, powinien powrócić do swojego poprzedniego płaskiego wyglądu przy znacznie mniejszej wadze. Cóż, jest to możliwe, ale pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zaakceptować, że cellulit ma dwie warstwy – pierwsza to tkanka łączna, która leży między najbardziej zewnętrzną warstwą skóry a leżącą pod nią strukturą, a druga leży pod powierzchnią skóry. Twoja skóra. Aby zaatakować te komórki tłuszczowe, potrzebujesz połączenia dwóch różnych rodzajów leczenia: treningu siłowego i ćwiczeń aerobowych. Chociaż te zabiegi z pewnością pomogą ujędrnić mięśnie, nie pomogą same zniknąć cellulitu.

Trening siłowy pomoże zwiększyć rozmiar mięśni w twoim ciele, a te mięśnie pomogą następnie rozproszyć cellulit. Kiedy regularnie ćwiczysz, twoje ciało staje się sprawniejsze i lepiej spala nadmiar komórek tłuszczowych. Jeśli liczysz na zniknięcie cellulitu, trening siłowy jest niezbędnym elementem Twojego programu. Bez zwiększenia masy mięśniowej prawdopodobnie nie zauważysz większych zmian w wyglądzie swojego cellulitu. Ponadto regularne ćwiczenia zwiększają metabolizm organizmu, co oznacza, że mogą pomóc spalić więcej komórek tłuszczowych.

Ćwiczenia fizyczne to świetny sposób na wspomaganie organizmu w utracie wagi, ale należy je połączyć z rozsądną dietą. To samo dotyczy sytuacji, gdy chcesz schudnąć, jedząc mniej. Zmniejszenie ilości spożywanego tłuszczu to tylko jeden ze składników zdrowej diety. Musisz również upewnić się, że jedzenie, które spożywasz, jest jak najbardziej pożywne i nie zawiera żadnych składników, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia. Nawet jeśli zmniejszysz dzienne spożycie kalorii, prawdopodobnie nadal będziesz odczuwać głód przez cały dzień, chyba że wcześniej stosowałeś zdrową dietę.

Aby uzyskać rezultaty, których oczekujesz od ćwiczeń na cellulit, powinieneś połączyć je z ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi. Chociaż tego typu ćwiczenia nie pozbędą się samego cellulitu, to poprawią kondycję Twojej skóry, dzięki czemu cellulit będzie mniej widoczny. Ćwicząc serce i płuca, twoje ciało będzie w stanie zwiększyć produkcję adrenaliny, która jest substancją chemiczną, która powoduje, że jesteś bardziej czujny i energiczny. Ta dodatkowa energia pozwoli Ci ćwiczyć ciężej, prowadząc do zwiększonego tętna. Więcej adrenaliny to więcej energii, co oznacza szybszą utratę tłuszczu.

Bardziej ekstremalne ćwiczenia na cellulit, takie jak aerobik, również przyniosą korzyści Twojemu ciału. Zwiększą przepływ krwi do mięśni, co spowoduje ich wzmocnienie. Wzmocnią również tkankę łączną, co oznacza, że staną się jędrniejsze. Te ćwiczenia pozwolą odpowiedzieć na pytanie „Jak zniknie cellulit po utracie wagi?” Po odrobinie wysiłku z twojej strony wkrótce powinieneś zacząć widzieć pewne rezultaty.

Skomentuj