Jak wygląda cellulit – wyboista skóra na udach i pośladkach?

Prawdopodobnie widziałeś lub słyszałeś już termin „cellulit”, ale tak naprawdę nie wiesz, jak on wygląda. Guzki i wgłębienia często kojarzą się z cellulitem, jednak 90% kobiet (i prawie dziesięć procent mężczyzn) ma cellulit i większość zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda cellulit. Większość kobiet wie, jak wygląda cellulit, ale zapytaj, czym właściwie jest cellulit i/lub dlaczego ludzie go mają, a prawdopodobnie spotkasz się z ciszą.

Głównym powodem tego braku wiedzy jest fakt, że cellulit zazwyczaj nie jest objawem choroby podstawowej, takiej jak wysoki poziom cholesterolu czy ciśnienie krwi. Cellulit powstaje w rzeczywistości ze złogów tłuszczu pod skórą, czyli nie jest miejscem, w którym organizm przechowuje komórki tłuszczowe. Więc tak, możesz schudnąć i pozbyć się cellulitu, ale utrata wagi i / lub operacja usunięcia komórek tłuszczowych nie mogą pomóc w leczeniu cellulitu. Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zastosowanie kremu antycellulitowego.

Czym właściwie jest cellulit? Cellulit to w zasadzie tłuszcz, który utworzył się wi wokół tkanki łącznej nóg, ud i pośladków. Cellulit jest zwykle widoczny na udach, nogach i pośladkach, ale może również pojawić się w innych częściach ciała. Przyczyna cellulitu różni się w zależności od osoby, ale uważa się, że słabe krążenie, genetyka i nadmiar tłuszczu mogą przyczyniać się do rozwoju cellulitu. Cellulit pojawia się na skórze w postaci skórki pomarańczowej, ciemnych plam, zmarszczek lub „skórek pomarańczy”.

Przyczyną cellulitu jest w zasadzie nadmiar tłuszczu, płynów, toksyn i stany zapalne, które gromadzą się pod powierzchnią skóry. Kiedy toksyny i tłuszcz są zmieszane z sebum, olejem wytwarzanym przez gruczoły łojowe, staje się „lepki” i staje się główną przyczyną cellulitu. Dlatego niektórzy ludzie mogą mieć wyjątkowo dobrze wyglądającą skórę na udach i pośladkach, cierpiąc na okropny cellulit.

Więc co te kremy w ogóle robią? Kremy antycellulitowe działają poprzez zmniejszenie produkcji sebum, zmniejszenie obrzęków, poprawę krążenia limfy i wygładzenie skóry. Niektóre kremy zawierają naturalne olejki roślinne, kofeinę, sterydy, zioła, minerały i witaminy. Wszystkie działają razem, aby poprawić ogólny wygląd Twojej skóry, szczególnie wygląd dotkniętych obszarów.

Dlaczego więc rozwija się cellulit? Cellulit jest w rzeczywistości spowodowany przez dwie rzeczy: słabe napięcie mięśniowe, wysoki poziom tkanki tłuszczowej oraz wysoki poziom toksyn i stanów zapalnych. Oczywiście, jeśli masz słabe napięcie mięśniowe, jest bardziej prawdopodobne, że gromadzisz tłuszcz w tych problematycznych obszarach. Wysoki poziom tkanki tłuszczowej może zwiększać czynniki ryzyka rozwoju cellulitu.

Wysoki poziom toksyn i stany zapalne są spowodowane wieloma czynnikami, w tym złymi nawykami żywieniowymi, stresem, paleniem i zanieczyszczeniami. Tkanka łączna w Twojej skórze jest jak silna ściana ochronna, która tworzy Twoją skórę. Wraz z wiekiem tkanka łączna ulega rozkładowi. Pozwala to komórkom tłuszczowym „gwałcić” tkankę łączną podczas przechodzenia przez nią, powodując brzydki wygląd skórki pomarańczowej.

Kremy antycellulitowe pomagają poprawić wygląd Twojej skóry, ale nie są lekarstwem na wszystko. Jeśli naprawdę chcesz rozwiązać swój problem, będziesz musiał również zdrowo się odżywiać, regularnie ćwiczyć i zmniejszać poziom tłuszczu. Zanim zabraknie Ci pierwszego kremu antycellulitowego, który zobaczysz, koniecznie zrób rozeznanie. Przyjrzyj się składnikom i ustal, które najlepiej pasują do Twojego rodzaju skóry. Dzięki odpowiednim opcjom leczenia możesz mieć gładszą i bardziej stonowaną skórę w mgnieniu oka!

Jeśli cierpisz z powodu klasycznego wyglądu cellulitu „skórki pomarańczowej”, istnieje kilka prostych rozwiązań Twojego problemu. Niektórzy ludzie są bardziej genetycznie predysponowani do tego nieestetycznego stanu skóry niż inni. Na przykład, jeśli masz matkę, która miała wgłębienia na skórze, jesteś bardziej narażony na rozwój tego samego stanu. Jeśli miałabyś wybrać naturalny krem antycellulitowy, jest duża szansa, że sprawdzi się również u Ciebie. W rzeczywistości niektórzy ludzie widzieli niesamowite rezultaty przy użyciu naturalnych metod leczenia.

To, co cellulit wygląda jak pofałdowana i wyboista skóra na pośladkach i udach, to twarożek. Jeśli masz dołeczki na skórze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym obszarze nagromadził się nadmiar tłuszczu. Możesz wybrać zabiegi, które wyszczuplą i ujędrni obszar, aby zniknęły nierówności, lub krem na cellulit, który pomoże rozbić tę warstwę tłuszczową. Będziesz musiał wypróbować różne produkty, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze.

Guzki, które widzisz na swojej skórze, są spowodowane przez toksyny, które gromadzą się w tobie. Jest to jednak bardzo prosty proces. Ćwicz, dobrze się odżywiaj i unikaj tłustych potraw, a zaczniesz widzieć poprawę. To, co wygląda jak cellulit na pośladkach i udach, to tak naprawdę twaróg. Jeśli masz tę chorobę, istnieje kilka metod leczenia, które mogą pomóc w pozbyciu się problemu. Musisz tylko dowiedzieć się, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy!

Skomentuj