Kiedy rozstępy pojawiają się podczas ciąży

Kiedy rozstępy pojawiają się w czasie ciąży, często mają biały lub srebrzysty kolor i są dość nieestetyczne. Czerwonawo-pomarańczowe rozstępy związane z ciążą mogą być bardzo przykre i wiele kobiet zrobi wszystko, aby się ich pozbyć. Na szczęście nie są one całkowicie trwałe. Możesz zapobiec ich tworzeniu się, a nawet odwrócić niektóre z ich skutków.

Kremy są używane przez kobiety w ciąży na całym świecie, aby zmniejszyć widoczność blizn. Kupując krem do usuwania rozstępów, należy zwrócić uwagę na dwa główne składniki. Należy zawierać masło kakaowe i ekstrakt z grzybów maitake, które w badaniach klinicznych wykazały, że pomagają zmniejszyć widoczność rozstępów. Drugi główny składnik powinien być bezzapachowy. Najpopularniejszy krem na rynku zawiera masło kakaowe, podczas gdy większość innych kremów wykorzystuje składniki bezzapachowe.

Produkt o nazwie Bio-Oil jest dostępny w Amazon i innych sklepach kosmetycznych. Bio-Oil zawiera główny składnik zwany biologicznie dostępnym selenem, który pochodzi z wodorostów. Selen pomaga organizmowi w walce z bakteriami i nadmiarem olejków wytwarzanych przez organizm, co czasami może się zdarzyć podczas ciąży. Amazonski opis Bio-Oil brzmi: „Najwyżej oceniany środek nawilżający do ciała, który jest skuteczny zarówno dla cer suchych, jak i tłustych, a jednocześnie pomaga zrównoważyć poziom nawilżenia”.

Kiedy rozstępy mogą pojawić się po raz pierwszy w czasie ciąży, obszar ten staje się czerwony, podrażniony i swędzący, a Ty możesz czuć się skrępowana swoim nowym wyglądem. Na szczęście możesz je zniknąć w czasie ciąży i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. Jest na to kilka metod. Jednym z nich jest codzienne nakładanie balsamu do ciała z kwasem salicylowym. Gdy skóra była poddawana działaniu balsamu nieprzerwanie przez kilka tygodni, zaczerwienienie zmniejszy się i zniknie, aż nie pozostanie po nim żaden ślad.

Inną metodą jest zastosowanie balsamu do ciała z ekstraktem z mariwalla. Mariwalla to składnik, który pomaga organizmowi leczyć się od środka, w przeciwieństwie do stosowania miejscowych zabiegów, które tymczasowo zapewniają nawilżenie. Z tego powodu mariwalla działa najlepiej, gdy jest stosowana w połączeniu z suplementem doustnym (zawierającym witaminę K, miedź, chrom itp.). Suplement współpracuje z głównym składnikiem, aby zapewnić jeszcze większe nawilżenie.

Inną opcją redukcji rozstępów są zabiegi fotofacial w gabinecie. Podczas tej procedury lekarz nałoży żel na dotknięty obszar. Po zabiegu pacjent będzie miał zdjęcie zrobione w domu i wysłane do gabinetu. Lekarz wypali wybrane obszary za pomocą laseroterapii wysokoenergetycznej. Następnie pacjent wróci za trzy do czterech miesięcy, aby otrzymać jeszcze dwie sesje fototerapii twarzy. Ta procedura jest dość skuteczna w leczeniu głębszych śladów, które nie reagują na modyfikacje diety i ćwiczeń, chociaż wyniki różnią się znacznie między pacjentami.

Inną opcją leczenia są retinoidy. Retinoidy obejmują witaminę A, witaminę C i witaminę E. Witamina A jest głównym składnikiem rodziny retinoidów. Związki te można aplikować bezpośrednio na obszar docelowy lub pacjent może regularnie przyjmować suplement witaminowy. Witaminy C i E są również powszechnie stosowane miejscowo, ale ich skuteczność jest niepewna. Zabiegi w gabinecie zawierające retinoidy mają na celu poprawę ogólnego wyglądu rozstępów, zwłaszcza w porównaniu z bardziej konwencjonalnymi metodami.

Innym miejscowym zabiegiem stosowanym w leczeniu rozstępów jest mariwalla. Ta roślina pochodzi z Indii i Pakistanu i rośnie zarówno w słonecznym, jak i suchym klimacie. Od wieków jest stosowany w leczeniu blizn i uszkodzeń słonecznych. Jednak mariwalla nie okazała się skuteczna w leczeniu rozstępów. Niektóre badania sugerują jednak, że stosowanie witaminy E bezpośrednio na rozstęp jest korzystne. Bez względu na wybraną opcję leczenia, ważne jest, aby pamiętać o tych naturalnych składnikach, próbując wyleczyć skórę podczas ciąży.

Skomentuj