Rodzaje leczenia cellulitu

Twój lekarz może zalecić doustny antybiotyk w leczeniu zapalenia tkanki łącznej. Są one zwykle określane jako leki „azolamidowe” i pomagają w leczeniu infekcji spowodowanej uszkodzoną chrząstką w jamie ustnej. Zazwyczaj są one przepisywane przez lekarza i mogą zapewnić chwilową ulgę. Jeśli jednak stan stał się przewlekły, doustne antybiotyki mogą spowodować pogorszenie cellulitu zamiast oferować długotrwałą ulgę.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo przyjmować antybiotyki, aby zapobiec wystąpieniu poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli zażywałeś antybiotyki z powodu problemu, który ustępuje po kilku dniach lub tygodniu, nie zakładaj, że to jest przyczyną Twojego cellulitu. Przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia cellulitu lekarz sprawdzi, czy nie występuje infekcja. Jeśli tak, lekarz prawdopodobnie przepisze doustny antybiotyk w celu leczenia infekcji. Po zażyciu leku objawy powinny ustąpić w ciągu kilku tygodni do miesiąca.

Jeśli nie masz pewności, czy masz egzemę lub zapalenie tkanki łącznej, lekarz przeprowadzi badanie krwi i wykona biopsję skóry. Biopsje skóry są pobierane z małych, dotkniętych obszarów ciała, w których występuje obrzęk lub zaczerwienienie. Analiza Twojej skóry ujawnia rodzaj choroby skóry, a Twój lekarz może następnie określić najlepszą metodę leczenia cellulitu dla Ciebie. Jeśli jest to egzema, najprawdopodobniej przepisze kortykosteroidy, krem na skórę i doustne antybiotyki.

Jeśli masz alergię na aspirynę lub inne leki przeciwbólowe, przed rozpoczęciem leczenia cellulitu może być konieczne zażycie doustnego leku przeciwhistaminowego. Twój lekarz może również przepisać ci lek przeciwhistaminowy do jego stosowania, jeśli twój stan jest spowodowany alergią. Innym lekiem, który lekarz może zalecić w leczeniu tego schorzenia, jest Claritin, który jest dostępny w postaci aerozolu do nosa, kropli do oczu lub tabletek. Claritin, który zawiera hydrokortyzon, działa poprzez blokowanie zakończeń nerwowych w nosie, które powodują kichanie. Po zablokowaniu zakończeń nerwowych nie można kichać tak często.

Inne leczenie cellulitu na receptę obejmuje stosowanie antybiotyków. Chociaż antybiotyki mogą zmniejszyć obrzęk i złagodzić dyskomfort, nie zawsze docierają do źródła problemu. Antybiotyki mogą również zabijać niektóre pożyteczne bakterie w przewodzie pokarmowym, które normalnie powstrzymują infekcję. Może to zwiększyć szanse na nawrót infekcji. Ponadto antybiotyki nie pomagają w leczeniu infekcji bakteryjnej, która powoduje zapalenie tkanki łącznej. Te antybiotyki leczą tylko objawy i niewiele robią, aby wyeliminować podstawową infekcję.

W rzadkich przypadkach lekarz może zalecić leczenie zapalenia tkanki łącznej za pomocą wstrzyknięcia kortykosteroidu. Kortykosteroidy działają poprzez zmniejszanie stanu zapalnego, łagodzenie gorączki oraz zmniejszanie bólu i sztywności stawów. Ten rodzaj leczenia cellulitu jest zarezerwowany dla tych, których objawy są skrajne lub dla tych, którzy nie mieli innych możliwości pozbycia się obrzęku. Twój lekarz najpierw ustali, czy ten rodzaj leku jest odpowiedni dla Ciebie. Wtedy on lub ona go poda.

Aby uzyskać bardziej nieinwazyjne rozwiązanie na cellulit, lekarz może zalecić leki przeciwhistaminowe. Leki przeciwhistaminowe blokują uwalnianie histaminy w organizmie, dzięki czemu zaczerwienienie, obrzęk i ból spowodowane zapaleniem tkanki łącznej nie stają się zbyt intensywne. Lepszą alternatywą dla leków przeciwhistaminowych jest stosowanie aerozolu do nosa, który zapewni ulgę w przekrwieniu spowodowanym obrzękiem zaczerwienienia podudzi.

Jeśli twoje objawy nie są wystarczająco poważne, aby wymagać tych leków, lekarz może przepisać ci kurs antybiotyków. Istnieją różne rodzaje antybiotyków, które będą leczyć Twój konkretny przypadek. Zwykle lekarz rozpoczyna od łagodnych antybiotyków, a jeśli infekcja nie ustąpi w ciągu kilku tygodni, przepisze ci kurs silniejszych antybiotyków. W łagodnych przypadkach cellulitu ta forma leczenia zwykle wystarcza, aby wyleczyć chorobę i zatrzymać najbardziej dokuczliwe zaczerwienienie i obrzęk.

Skomentuj